Kan jeg stoppe cozaar comp et par dager for å se om hosten forsvinner?

Innsendt spørsmål

­Jeg har lett til middels forhøyet blodtrykk og har startet på Cozaar Comp. Nå etter ca 6 uker føler jeg meg tett i luftrørene og har litt hoste. Ser det er en av bivirkningene. Kan jeg stoppe med medisinen et par dager for å se om det forsvinner? Eller er det ikke greit?

Doktor Alina Colonelu

Svar fra legen (Alina Colonelu)

Sist endret 08. mars 2020, klokken 17:29

Hei.


Hoste, tett nese, øvre luftveisinfeksjoner, er vanlige bivirkninger som kan oppstå ved bruk av cozaar comp (eller andre medikamenter i den samme gruppen med cozaar som er ACE-hemmere) og det kan være at dine symptomer er forårsaket av medisinen.


Jeg fraråder deg fra å stoppe medisinen selv, dette med bakgrunn i at blodtrykket ditt øker uten blodtrykksenkende medisin. Jeg anbefaler at du, i samarbeid med legen din, erstater cozaar comp med enn annen blodtrykksenkende medikament, som ikke gir disse type bivirkninger og se om plagene dine forsvinner.


Håper du fikk svar til dine spørsmål.


Lurer du på noe mer?

Send inn spørsmål til legen

Ved å bruke nettstedet aksepterer du bruk av cookies.
Les mer her.

Spør legen nå fra kr 250.-
Det er helt anonymt

Fotolia 28258128 xs

Send inn spørsmål til legen

Send inn spørsmål til legen

Ved å bruke nettstedet aksepterer du bruk av cookies.
Les mer her.

Spør legen nå fra kr 250.-
Det er helt anonymt

Fotolia 28258128 xs

Send inn spørsmål til legen

Finn ditt spørsmål

Har du sendt inn spørsmål og vil lese svaret legen har gitt deg?

Gå til "Les svaret ditt her" og tast inn referansenummeret du fikk ved innsending.

Vår legetjeneste er ikke en erstatning for faktisk legebesøk, og tjenesten fraskriver seg alt ansvar vedrørende råd om helse og sykdommer. For en sikker vurdering av din tilstand må du ta kontakt med din kontaktperson i den offentlige helsetjenesten.

Org.nr.: 989411500

Webdesign og publiseringsløsning av prod Luminus Webkommunikasjon